ଯେତେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନାକଲେ ମଧ୍ୟ କାମ ହେଉନଥିଲେ ଏଭଳି କରନ୍ତୁ ଶିବଙ୍କ ପୂଜା, ବଦଳିଯିବ ଭାଗ୍ୟ

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆରାଧନା କରିବା ଦ୍ୱାରା କିପରି ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଚାଲିଯିବ । ଭଗବାନ ଶିବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟାଳୁ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅଳ୍ପ ପୂଜା ରେ ସଠିକ ବିଧି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସନ୍ନ କରାଯାଇ ପାରିବ । ଦୋକାନ ବଜାର ବ୍ୟବସାୟ,ଚାକିରୀ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆରାଧନା ପ୍ରତିଦିନ କରିବା ଉଚିତ ।

ସୋମବାର୍ ଅର୍ଥାତ୍ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ସୋମ ଅର୍ଥାତ୍ ଚନ୍ଦ୍ରର ଦିନ । ତେଣୁ ଏହି ଦିନ ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ ଆପଣ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଦେଖି ଶିବ ଚାଳିସା କିମ୍ବା ଶିବଶକ୍ତି ପାଠ କରିପାରିବେ । ଭଗବାନ ଶିବ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ଏହି ଶିବ ଦ୍ୱାରା ତୁମର ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସମାଧାନ ହେବ ।

ଯଦି ବିବାହିତ ଜୀବନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ କିମ୍ବା ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ, ତେବେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏହାକୁ ଗୌରୀ-ଶଙ୍କର ରୁଦ୍ରକ ଶିବଜୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ସକାଳେ ବେଲପତ୍ର ଉପରେ ଧଳା ଚପଲ ବିନ୍ଦୁ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଇଚ୍ଛା କହି ଏହାକୁ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଅଫର୍ କରନ୍ତୁ ।

ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ କ୍ଷୀର ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି କ୍ଷୀରକୁ ଏକ ତମ୍ବା ପାତ୍ରରେ ଆଣ ଏବଂ ଏହାକୁ ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ମାନ ସହିତ ସିଞ୍ଚନ କର ଏବଂ ‘ଓମ୍ ନମ ଶିବାୟ’ ଜପ କରନ୍ତୁ । ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ରେ ଲାଭ ନିଶ୍ଚିତ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ।

‘ଓମ୍ ନମୋ ଧନ ଦାୟ ସ୍ୱହା ‘ ଏକ ଶିବ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ରୁଦ୍ରକ୍ଷାର ରୋଜାରୀ ସହିତ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର 11 ଟି ବିଡ଼ି ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ।

ଭାଗବାନ ଶିବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସମୟରେ ଶିବ ଲିଙ୍ଗର ଅର୍ଧ ପରିକ୍ରମା କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ମହାଦେବ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ଭଲ ଲାଗିଥିବ । ତେବେ ଏହାକୁ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ପରିଜନ ଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.