ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥାଏ ଏହି ଜିନିଷ, ତେବେ ଆପଣ କେବେ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ଧନୀ- Vastu Tips

ଆଜିର ସମୟରେ, ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଥିପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହା ଘଟେ ଯେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁଖ ଦେଖାଯାଏ, ଯାହା ଦ୍ବାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଆଘାତ ଏବଂ ଅସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ । ଏଥି ସହିତ, ଏହା ପଛର କାରଣକୁ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ମତରେ ବାସ୍ତୁଦୋଷ କୁହାଯାଇଛି । କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଘରଟି ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇନାହିଁ, ତେବେ ଜଣକୁ ଦୁଖ ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଘରେ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ନିଜ ଘର ପ୍ରାଙ୍ଗଣ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବଜ ମାନଙ୍କ ଅସ୍ଥି ରଖିବା ଅନୁଚିତ । ଏହାକୁ ଆପଣ ଘର ଠାରୁ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ କିଛି ଦୂରରେ ରଖିବା ଉଚିତ ହୋଇଥାଏ । ଘରେ ପୂର୍ବଜ ଙ୍କ ଫଟୋ କୁ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର ମୁଖ କରି ଅନ୍ୟ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ । ଯେପରି ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ଅତିଥି ଏହାକୁ ଦେଖିବେ ନାହିଁ ।

ବାସ୍ତୁ ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଷେଇ ଘରେ କେବେବି କ୍ଷୀର ଖୋଲା ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

ଦୁଗ୍ଧ ସବୁବେଳେ ଆଚ୍ଛାଦିତ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଯେ କ୍ଷୀରକୁ ରାନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

କୁହାଯାଏ ସିଜୁ,ନାଗଫେଣୀ ଏବଂ କଣ୍ଟା ଗଛ ଘରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଘର ବାହାରେ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ନାହିଁ ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରୀ ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ଘରର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସର୍ବଦା ସେଠାରେ ଛୋଟ ଫଟୋ କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତି ରଖନ୍ତୁ ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଶୋଇବା ଘର ଥାଏ, ସେଠାରେ ବିଛଣା ତଳେ ଜୋତା ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ଏବଂ ରୋଗ ଏବଂ ମାନସିକ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢାଇଥାଏ ।

କେବେ ବିଛଣା ପଛରେ ଲୁହା ଆଲମାରୀ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ମଧ୍ୟ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଲୁହା ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ଶଯ୍ୟାରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଘର ମଝିରେ ପାଣି ଟାଙ୍କି, ହ୍ୟାଣ୍ଡ ପମ୍ପ, ପାତ୍ର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜଳ ଉତ୍ସ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା କ୍ଷତିକାରକ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ଯେ ଧନ, ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ପାରିବାରିକ ସୁଖ ପାଇଁ ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଜାହାଜର ଚିତ୍ର ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଦାନ ପାଇଁ ଘରକୁ ଆଣିଥିବା ଜିନିଷଗୁଡିକ ଘରେ ଅଧିକ ସମୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସୁ,ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ, ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.