ରଜ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତି ପରଠାରୁ ଏହି 6 ରାଶିକୁ ମିଳିବ ବିଡା ବିଡା ଟଙ୍କା, ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଅଛି କି ?

ରଜ ସଂକରାନ୍ତି ରେ ଆମେ ଭୂମି ମାତା କୁ ପୂଜା କରି ଥାଉ ଏହା ଶହ ଆମେ ଏହି ଦିନ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୂଜା କରିଥାଉ । ଏହି ଦିନ ମାନ୍ୟତା ଅଛି କି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରଜସଫଲା ହୋଇ ଥାନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଚାରି ଦିନ ଯାଏ କେବଳ ମହିଳା ମାନେ ପୂଜା ପାଠ କରି ଅଣଠାନ୍ତି । ଏହି ଦିନ ମହିଳା ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଝିଅ ମାନେ ହୁଅନ୍ତୁ କିଛି କଠିନ କାମ କରିବା କଥା ନୁହେଁ । ଏହି ଦିନ କିଛି ଗୋଟା ଫଳ ମଧ୍ୟ କାଟିବା କଥା ନୁହେଁ । ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ କାଟିବା ତେବେ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ ଖରାପ ପରିଣାମ ଆଣି ଦେବ ।

ଏହି ଚାରି ଦିନ ଯାଏ ସବୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ମଜା କରିଥାନ୍ତି ଏହି ଦିନ ଚାଷ ଜମିରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦିନ ଚାଷ କରାଯାଇ ନଥାଏ । ଯେଉଁ ମାନେ ଚାଷ କରି ଥାନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଚାଷ କାମକୁ ବନ୍ଦ କରି ଥାନ୍ତି କିଛି ସମୟ ପାଇଁ । ଏହି ଚାରି ଦିନ ପାଇଁ ମହିଳା ମାନେ ଦୋଳି ଖେଳିବାର ବିଦ୍ଧି ଅଛି ।

ଏହି ଦିନ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରା ଯାଉଥିବାରୁ ସବୁ ଦିନ ପିଠାପଣା କରା ଯାଏ ବନ୍ଧୁ ମାନେ ଘରକୁ ଆସି ଥାନ୍ତି ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ କୁଆଁରୀ ଝିଅ ମାନେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଖେଳ ଖେଳି ଥାନ୍ତି । ଏହି ଦିନ ମାଟି ହାଣିବା କିମ୍ବା ସିଲାଇ କରିବା ଭଳି କାମ କରା ଯାଇ ନଥାଏ ।

ଏହି ଦିନ ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ପିଠାପଣା କରା ଯାଇଥାଏ । ତେବେ କୁହାଯାଏ କି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଆରାଧନା ଏହି ଚାରି ଦିନ ଯାଏ ବହୁତ ଯତ୍ନ ର ସହ କରାଯାଇ ଥାଏ । ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଦୟା ଏବେ କିଛି ରାଶି ଙ୍କ ଉପରେ ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଛି ଯାହା ଦ୍ଵାରା କିଛି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏବେ ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇବେ ।

କିଛି ନୂଆ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆପଣ ଦେଖା କରି ପାରନ୍ତି । କିଛି ବାହାର ଲୋକଙ୍କ କଥାରେ ଆସିକି ଆପଣ କାମ କରିବା କଥା ନୁହେଁ । ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଏବେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଦୟା ଥିବାରୁ ଏବେ ଧନର ବର୍ଷା ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଛି । କିଛି ଭି କାମ ଆପଣ ଚାହୁଁ ଛନ୍ତି ତାହା ହୋଇଯିବ । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନେ ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇବେ ଯେଉଁ ମାନେ ବାହାର ଜାଗାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ସେମାନେ ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇବେ । ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତିର୍ଣ୍ଣ ହେବେ ବିବାହ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଆପଣ ଜୀବନ ସାଥି ଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ । ପିଲା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଭଲ ରହିବ । କେଉଁ ଭି ନୂଆ ଜାଗା କିଣିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଆପଣ କିଛି କାମକୁ ନେଇକି ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ହେଉ ନଥିବ ଏବେ ଭଲ ସମୟ ଥିବା ହେତୁ ଏହା ଏବେ ହୋଇଯିବ ।

କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା କରେଇ ପାରନ୍ତି ଆପଣ କିନ୍ତୁ ନିଜ କାମ ରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଦରକାର । ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳତା ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଅଛି । ତେବେ ଏହି ରାଶି ମାନେ ହେଲେ ମେଷ, ସିଂହ, ମିଥୁନ, ଧନୁ, ତୁଳା, କୁମ୍ଭ ରାଶି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.