Swapna Shastra- ସ୍ୱପ୍ନରେ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଦେଖିବାର ଅର୍ଥ କଣ ହୋଇଥାଏ ? ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଛୋଟ ପିଲା ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଶୁଭ ସଂକେତ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଛୋଟ ଝିଅଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୁସିର ଆଗମନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସ୍ୱୟଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଏକ ଛୋଟ ଝିଅକୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବା, ଅର୍ଥାତ୍ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖନ୍ତି କିମ୍ବା ଝିଅ ବ୍ୟତୀତ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି, ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଆମକୁ କହିଥାଏ ଯେ ଆମେ ଆମ ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତି ଚାହୁଁ ।

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଜାଗ୍ରତ ଅବସ୍ଥାରେ ବହୁତ ବିବ୍ରତ ହୋଇଥାଉ, ଆମର ମସ୍ତିଷ୍କ ଆମକୁ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶୋଇବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖାଇ ଆମ ମନକୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆମେ ଆମ ଜୀବନରେ ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା ମସ୍ତିଷ୍କର ଚାପକୁ ଟିକିଏ ହ୍ରାସ କରିପାରିବା ।

ଯେତେବେଳେ ଆମର ମନ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୁଏ ଏହା ଏକ ଶିଶୁ ପରି । କୌଣସି ପ୍ରତାରଣା ବିନା ଘଟେ । ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ଆମର ମନ ଆମକୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ, ଛୋଟ ଝିଅମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ, ଅଧିକ ଦେଖାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଏବଂ ସ୍ୱପ୍ନ ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବା, ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ । ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ ଯେ ସମସ୍ତ ସାଧୁ, ଋଷି, କିମ୍ବା ଯେଉଁମାନେ ଦେବୀଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଛୋଟ କନ୍ୟା ରୂପରେ ଦେଖା ଦେଇଥିଲେ ।

ତେଣୁ ଆମ ଭାରତୀୟ ସମାଜରେ ଝିଅ ରୂପର ମଧ୍ୟ ମହତ୍ୱ ରହିଛି । ତେଣୁ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଛୋଟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଦେଖୁଛ କିମ୍ବା ତୁମେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଦେଖୁଛ, କିମ୍ବା ଯଦି ସ୍ୱପ୍ନରେ ଥିବା ଝିଅମାନେ ତୁମକୁ କିଛି ଦେଉଛନ୍ତି, ପ୍ରସାଦ କିମ୍ବା ମିଠା ଇତ୍ୟାଦି ଯାଚନା କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ତୁମେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଛ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ସଂକେତ ଅଟେ ଏବଂ ଆଗାମୀ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ ଅଟେ ।

ଏବଂ ସେମାନେ ଜୀବନର ଯେକୌଣସି ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ସୂଚିତ କରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ହେବ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଜାଗ୍ରତ ଅବସ୍ଥାରେ ସୂଚାଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ଭଲ ଲାଗିଥିବ । ତେବେ ଏହାକୁ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ପରିଜନ ଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.