ଏହି ଫୁଲ ଗଛ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳେଇଦେବ, ଜଲଦି ଦେଖନ୍ତୁ

କିଛି ଗଛ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇ ଥାଏ । ଏହା ସତ ଅଟେ କି କିଛି ଫୁଲ ଆମ ଜୀବନ ବଦଳାଇ ଦେଇ ଥାଉ । ଆମେ ଯେଉଁ ଫୁଲ କଥା କହିବା ତାହା ଦ୍ଵାରା ଆମ ଭାଗୟା ବଦଳି ଯାଇ ପାରିବ । ଯେଉଁ ମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଯେଉଁ ମାନେ ଏହାକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏହାକୁ ନେଇକି ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରିବା କଥା ପ୍ରଥମତହ ଏହାର ନାମ ହେଉଛି ସଦାଶିବ ଫୁଲ ଏହାକୁ ହିନ୍ଦୀରେ ସଦା ବାହାର ବୋଲି କୁହାଯାଇ ଥାଏ ।

ଏହାର ମହତ୍ଵ ବହୁତ ଅଧିକା ରହି ଥାଏ । ଏହା ଦେହ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭ ଦାୟକ ଥାଏ । ଏହା ଆମ ଚୁଟି କୁ କଳା ରଖୀ ଥାଏ । ଚେହେରା ର ଚମକ ଆଣିଥାଏ ଶରୀର ରେ ଥିବା ସତେଜଟା ଆଣି ଦେଇ ଥାଏ । ବୁଢା ବୟସ ଆସିବା ପାଇଁ ଦେଇ ନଥାଏ ।

ଏହା ଆମ କୁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ରଖି ଥାଏ ଏହାକୁ ସଦା ବିହାରୀ ଗଛ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଆ ଥାଏ । ଏହାର ଚମତ୍କାରୀ ଗୁଣ କଥା ଜଣାଇବା । ଏହି ଫୁଲ ଆମ ଡାଇବେଟିସ କିମ୍ବା ଅମଧୁମେହ ରୋଗ ପାଇଆନ ଖୁବ ଭଲ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ସଞ୍ଜିବନୀ ଭଳି କମ ଦେଇ ଥାଏ ।

ଆପଣ ଡାଇବେଟିସ ପାଇ ଏହାର ପତ୍ରକୁ 2 ଟି ଲେଖାଏଁ ଖାଇ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆପଣ ପାଣି ପି ନେବେ । ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଏହି ଭଳି ଭାବେ ଖାଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ 3 ଟି ଫୁଲକୁ 5 ମିନିଟ ଯାଏ ଭିଯାଇଆ ରଖନ୍ତୁ ଏହା କୁ ଆପଣ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ କ୍ଷାନ୍ତୁ ।

କାଛୁ କୁଣ୍ଡିଆ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ରେ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ପତ୍ର କୁ ଛିଣ୍ଡାଇ ଏହାର ପତ୍ର ରୁ ଯେଉଁ କ୍ଷୀର ବାହାରିବ ସେହି ଜାଗାରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଆପଣ ଯଦି ନିଜ ମୁହଁ ରେ ସବୁ ବେଳେ ବ୍ରଣ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହାର ଫୁଲ କିମ୍ବା ପତ୍ର କୁ ନେଇକି ଏହାକୁ ବାଟି ଏହି ପେଷ୍ଟ କୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ସେହି ବ୍ରଣ ଜାଗାରେ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ ଏହା କେଶ କୁ କଳା ରଖିଥାଏ । ଏହା ଆମ କେଶ ପାଇଁ ଖୁବ ଭଲ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମେ ଯଦି ଏହାର ପତ୍ର କୁ ସବୁ ଦିନ ଚୋବାଇକି ଖାଇବା ଏହା ଆମ କେଶ କୁ ଲାମ୍ବା ସମୟ ଯାଏ କଳା ରଖିଥାଏ । ଏହା ପରେ ଆସେ ଏହା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ କିଭଳି ରଖିଥାଏ ।

ଏହା ଆମ ଇମ୍ୟୁନିଟି ଶକ୍ତି କୁ ବଢାଇ ଦେଇ ଥାଏ । ଆମେ ଏହାର ଦୁଇ ରୁ ତିନି ଫୁଲ ଚୋବାଇକି ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଇମ୍ୟୁନିଟି ଶକ୍ତି କୁ ବଢାଇ ଦେଇ ଥାଏ । ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ମେଦ ବାହୁଲତା କମ ହୋଇ ଯାଇ ଥାଏ ଓ ଆମେ ଲାମ୍ବା ସମୟ ଯାଏ ଆମକୁ ଯବାନ ରଖିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.