Hema Malini ଙ୍କ ଦୁଇ ଝିଅ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର, ଥରେ ଦେଖିନେଲେ ହେଇଯିବେ ଦିବାନା

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଦିଗଜ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେମା ମାଳିନୀଙ୍କ ଦୁଇଟି ଝିଅଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ବଲିଉଡରେ ହେମାଙ୍କର ବହୁତ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ରହିଛି । ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ହେମାଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତା ଓ ଅଭିନୟକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ହେମା ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ସୁପର ହିଟ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ବନ୍ଧୁଗଣ ଡ୍ରିମଗାର୍ଲ ହେମା ମାଳିନୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୪୮ ମସିହାରେ ତାମିଲ ନାଡୁରେ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କର ନାମ ହେଉଛି ବିଏସଆର ଚକ୍ରବର୍ତୀ ।

ହେମାଙ୍କର ମା’ଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଜୟା ଚକ୍ରବର୍ତୀ । ହେମାଙ୍କ ମା ଥିଲେ ଜଣେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା । ହେମା ମାଳିନୀ ୭୦ ଦଶକରେ ବହୁତ ସୁପର ହିଟ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ୧୯୬୮ ମସିହାରେ ହେମା ‘ସପନୋ କି ସୌଦାଗର’ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିଲେ ଓ ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ଆୱାର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏହାପରେ ୧୯୭୫ ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ;ସୋଲେ’ରେ ହେମା ମାଳିନୀ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀର ଭୂମିକା ପଦର୍ଶନ କରି ବଲିଉଡରେ ନିଜର ଏକ ନୂଆ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ସୁପର ହିଟ ହୋଇଥିଲା । ହେମା ନିଜର ଅଧିକାଂଶ ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହ କରିଛନ୍ତି । ହେମାଙ୍କୁ ନିଜ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଆୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି ।

ହେମା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ହେମାଙ୍କର ବଡ ଝିଅଙ୍କର ନାମ ହେଉଛି ଇଶା ଦେଓଲ । ଇଶାଙ୍କ ଜନ୍ମ ୨ ନଭେମ୍ବର ୧୯୮୨ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିଲା । ଇଶା ମଧ୍ୟ ନିଜ ମା ହେମା ମାଳିନୀଙ୍କ ପରି ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷିତ ନଜର ଆସନ୍ତି । ଇଶା ନିଜ ମା ହେମା ମାଲିନୀଙ୍କ ଠାରୁ ଭରତନାଟ୍ୟମ ଶିଖିଛନ୍ତି । ଇଶା ନିଜର ଅଭିନୟ କାରିୟରର ଆରମ୍ଭ ଫିଲ୍ମ ‘କୋଇ ମେରେ ଦିଲ ସେ ପୁଛେ’ରୁ କରିଥିଲେ ।

ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପରେ ଇଶା ୨୦୧୨ ମସିହା ଜୁନ ମାସରେ ଭରତ ତଖତାନିଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଦୁଇଜଣ ବହୁତ ଖୁସିରେ ନିଜର ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି । ହେମାଙ୍କର ସାନ ଝିଅର ନାମ ହେଉଛି ଆହାନା ଦେଓଲ । ଆହାନା ୨୮ ଜୁଲାଇ ୧୯୮୫ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଆହାନା ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୪ ବର୍ଷ ବୟସର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ଆହାନା ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, ହେଲେ ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ ପରେ ଆହାନା ବଲିଉଡକୁ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

ଆହାନା ମଧ୍ୟ ନିଜ ମା ଓ ବଡ ଭଉଣୀଙ୍କ ପରି ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷିତ ନଜର ଆସନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଆହାନା ଦିଲ୍ଲୀର ବଡ ବିଜନେସ ମ୍ୟାନ ବୈଭବ ବୋହରାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଦୁଇଜଣ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡେଟ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଦୁଇଜଣ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସିରେ ନିଜର ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଏହାକୁ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଓ ବଲିଉଡ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରି ଆମ ସହିତ ଯୋଡି ହୁଅନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.