ଅମ୍ବାନୀ ପରି ଧନୀ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କରନ୍ତୁ ଏହି ୪ଟି କାମ, ଘରେ ହେବ ଧନବର୍ଷା

ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ବାସ୍ତବରେ କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ରଖିବା ସର୍ବଦା ଭାଗ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । ଅନେକ ଥର ଏହା ଘଟେ ଯେ ତୁମେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କର, କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ହଠାତ୍ ବୁଡ଼ିଗଲା କିମ୍ବା ତୁମେ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କର । ମୋଟ ଉପରେ, ଦାରିଦ୍ର୍ୟ କେବଳ ଅନୁଭବ ହୁଏ କାରଣ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ଜିନିଷ ଅଛି ଏବଂ ଘରେ ଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ନାହିଁ । ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କେଉଁ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଘରେ ରଖି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇପାରେ ।

ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତିମା / ଚିତ୍ରକୁ ଭୁଲ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ:

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟତଃ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ସ୍ଥାପତ୍ୟ ଦିଗର ଏକ ତ୍ରୁଟି ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ଘରେ କୌଣସି ଖଣ୍ଡିତ ପ୍ରତିମା ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ହନୁମାନ ଙ୍କର ଛବି ସର୍ଭ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ସର୍ବଦା ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ବିପରୀତ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ତୁମର ବାସ୍ତୁ ଦେବଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ:

ଆମେ ନିଜ ଘରେ ଅନେକ ଛବି ରଖୁ କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକୁ ପୂଜା କରାଯାଏ ନାହିଁ !! ଏହା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଘରେ ଚିତ୍ର ରଖିବା ପରେ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଏହାକୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଅଛି, ଏହାକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ, ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଜ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଦେବଙ୍କ ଚିତ୍ର ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।

ଏହି ତମ୍ବା ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ :

ଘରେ ତମ୍ବା ଧାତୁ ପିରାମିଡ୍ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ଆୟ ବହୁ ପରିମାଣରେ ବଢ଼ିଥାଏ । ତେଣୁ,  ଯଦି ଘରେ ଟଙ୍କା ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ପିରାମିଡକୁ ସେହି ଘରେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେଉଁଠାରେ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଏହି ଫଟୋ ଘରର ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ରଖନ୍ତୁ:

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଆୟ ବଢାଇବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ରହିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ସହିତ ଯେଉଁ ଅର୍ଥ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି ଏବଂ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ନୁହଁନ୍ତି, ତାହା ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଛବି କବାଟରେ ରଖିଲେ, ଅର୍ଥର ଅପବ୍ୟବହାର ହ୍ରାସ ପାଇବ ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ସବୁବେଳେ ନେଇ ଆସୁ, ଭଲ ଲାଗିଲେ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବା ପାଇଁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସେୟାର୍ କରି ନିଜ ପରିଜନ ଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଶ୍ଚୟ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.