ସ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ଆଦୌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି କାମ, ନଚେତ ସ୍ୱାମୀ ହୋଇଯିବେ ଦରିଦ୍ର, ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହେବେ କ୍ରୋଧିତ- Chanakya Niti

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବସାଇଟ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ ବିବାହିତା ନାରୀ ଙ୍କୁ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ସହିତ ତୁଳନା କରାଯାଏ । ସ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଅର୍ଧଙ୍ଗିନୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ସ୍ୱାମୀ ଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବାରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଭୂମିକା ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଏହିପରି ପାଞ୍ଚଟି ଜଘନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଯାହା ପତ୍ନୀ କେବେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ପତ୍ନୀ କେବେବି ଭୋକ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଅନେକ ଥର ସ୍ୱାମୀ କ୍ଷୁଧା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଭୋକରେ ରହିବାକୁ ପଡେ । ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ଖାଦ୍ୟକୁ ପତ୍ନୀ କଦାପି ଅପମାନିତ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ପତ୍ନୀ ପ୍ରତିଦିନ ତାଙ୍କ ଘର ସଫା କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ପ୍ରତିଦିନ ସଫା ନକରିବା କାରଣରୁ ଘରେ ମଇଳା ଜମା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଘରକୁ ସଫା ରଖିବା ବେଳେବେଳେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢାଇପାରେ । ସାଧାରଣ ସ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ରାତିରେ ଅଇଁଠା ବାସନ ନଧୋଇ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତି । ତେବେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କରିବା ଅନୁଚିତ ଅଟେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରୁଷ୍ଠ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଘରେ ସବୁବେଳେ ଧନର ଅଭାବ ଲାଗିରହିଥାଏ ।

ଗୃହିଣୀ ମାନେ ଅଯଥାରେ ପାଣି ବୁହାନ୍ତୁ ବା ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅଯଥା ରେ ଜଳ ନଷ୍ଟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଟଙ୍କା ରୁହେ ନାହିଁ । ଅଭାବ ଲାଗି ରୁହେ । ତିକ୍ତ କଥା କହିବା ପାଇଁ । ପତ୍ନୀ କେବେବି ପାଟିରେ କଟୁ କଥା କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସ୍ୱାମୀ ସବୁବେଳେ ତିକ୍ତ କଥା କହି କ୍ରୋଧିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ । ପତ୍ନୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କଦାପି ତିକ୍ତ ଶବ୍ଦ କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ବନ୍ଧୁ ପତ୍ନୀ ସକାଳୁ ଉଠିବାରେ କଦାପି ବିଳମ୍ବ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ପତ୍ନୀ ସର୍ବଦା ବ୍ରହ୍ମମୁହୂର୍ତ ସମୟରେ ଉଠିବା ଉଚିତ୍ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଉଠି ନ ଥିବାରୁ ସ୍ୱାମୀ ଅନେକ ଥର କାମରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତି ।

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଲେଖାଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ କମେନ୍ଟ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହିପରି ଜ୍ଯୋତିଷ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବରଣୀ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.